آخرین اخبار

مشاهده آرشیو
اشتراک گذاری خبر:
1403/1/14

گوگل با هوش مصنوعی به‌کمک گردشگران می‌آید

گوگل برای کاهش استرس برنامه‌ریزی سفر قابلیت‌های بیشتری معرفی می‌کند؛ ازجمله امکانات جدید ترجمه و پیشنهاد سفر مبتنی‌بر هوش مصنوعی در بخش جست‌وجو و توصیه‌ ازپیش‌انتخاب‌شده در نقشه‌ها.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل مپ از این هفته در بیش از ۴۰ شهر در سراسر آمریکا و کانادا، به کاربران فهرست‌هایی از مکان‌های پیشنهادی برای غذاخوردن و بازدید نشان خواهد داد. این پیشنهادها بر‌اساس الگوریتم‌های گوگل هستند. علاوه‌براین، این برنامه فهرست‌های پیشنهادی از Lonely Planet، نیویورک تایمز، The Infatuation و OpenTable را به کاربران ارائه می‌دهد.

درحال‌حاضر، قابلیت جدید مبتنی‌بر هوش مصنوعی مولد در بخش جست‌وجوی گوگل در حال آزمایش است. این قابلیت با دریافت درخواست کاربران برای ایده‌های سفر، نمونه‌ای از برنامه‌ سفر را در‌اختیارشان قرار می‌دهد. برنامه مذکور شامل اطلاعات مفیدی مانند گزینه‌هایی برای پرواز و هتل درکنار پیشنهادهایی برای جاذبه‌های محلی و رستوران‌ها است.

به‌گفته‌ گوگل، این قابلیت اطلاعات بیشتری مانند اطلاعات کسب‌وکار و دیدگاه‌ها و عکس‌ها را از مکان‌های پیشنهادی در‌اختیار کاربر قرار می‌دهد. این امکان نیز وجود دارد که برنامه‌های سفری به‌صورت جیمیل و اسناد یا نقشه‌ها خروجی گرفته شوند. درحال‌حاضر، این قابلیت فقط برای کاربرانی دردسترس است که در «تجربه رایگان جست‌وجوی مولد گوگل» ثبت‌نام کرده‌اند.

افزون‌براین، گوگل قابلیت Circle to Search که در ژانویه معرفی شده بود، با امکانات جدید ترجمه به‌روزرسانی کرده است. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا با فشار طولانی روی دکمه خانه یا نوار پیمایش و سپس ضربه‌زدن روی آیکون ترجمه، هر آنچه روی صفحه‌شان نمایش داده می‌شود، ترجمه کنند.

قابلیت Circle to Search که درحال‌حاضر روی پیکسل 7 پلاس و سری سامسونگ گلکسی S24 در‌دسترس است، این هفته برای طیف وسیع‌تری از دستگاه‌های اندرویدی منتشر خواهد شد و قابلیت ترجمه نیز «در هفته‌های آینده» در‌دسترس قرار خواهد گرفت.

کد خبر 210030114.543

هوش مصنوعیمرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیمرکز هوش مصنوعیگوگل مپس
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر