اخبار داخلی

مشاهده آرشیو
اشتراک گذاری خبر:
1402/2/11

کسب مدال نقره مسابقات جهانی ربوکاپ و هوش مصنوعی 2023 توسط جوان نخبه فارسی

جوان نخبه استان فارسی مدال نقره مسابقات جهانی ربوکاپ و هوش مصنوعی ۲۰۲۳ تهران را کسب و مورد تقدیر معاون رئیس جمهور قرار گرفت.
به گزارش پیام خبر،مسابقات بین‌المللی روبوکاپ آزاد ایران به همت ستاد مرکزی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، کمیته ملی ربوکاپ آزاد ایران ، وزارت علوم تحقیقات و فناوری از تاریخ ۶ الی ۸ اردیبهشت ماه در تهران برگزار شد.
در این دوره از مسابقات بیش از ۱۵۰۰ شرکت کننده و ۳۰۰ تیم از کشورهایی چون : مصر، چین، افغانستان، برزیل، روسیه و آلمان و... بایکدیگر به رقابت پرداختند .
این دوره از مسابقات در ۲۳ لیگ ازجمله لیگ انسان نمای کوچک، دمو ، ربات‌های سرویس‌رسان در کار، ربات پرنده، خودرو خودران، شبیه سازی سه بعدی فوتبال، شبیه سازی دو بعدی فوتبال و ... می‌باشد .
سجاد اکبرپور جوان نام آشنای استان فارسی که در کارنامه درخشان خود عناوینی چون : جوان شایسته سال ۱۴۰۱ جمهوری اسلامی ایران ، مدال نقره مسابقات جهانی اختراعات و هوش مصنوعی ۲۰۱۷ و ۲۰۱۵ و بیش از ۳۰ مدال ملی و بین المللی در زمینه های فناوری را دارد نیز در این دوره مسابقات جهانی تهران در لیگ ربات های پرنده هوشمند توانست به مقام دوم دست یابد و همچنین سهمیه حضور در مسابقات جهانی کشور فرانسه و آلمان را بدست آورد .
لازم به ذکر است در اختتامیه این رویداد بین المللی سجاد اکبرپور جوان نخبه استان فارسی به دلیل کسب مدال نقره مورد تقدیر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان دکتر دهقانی فیروز آبادی قرار گرفت .
کد خبر 112020211.634
هوش مصنوعیمرکز هوش مصنوعیمرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیربوکاپمسابقه
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ