اخبار داخلی

مشاهده آرشیو
اشتراک گذاری خبر:
1402/2/12

راه اندازی آزمایشگاه اختصاصی هوش مصنوعی در علوم پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هوشمند از راه اندازی آزمایشگاه اختصاصی هوش مصنوعی در دانشگاه علوم پزشکی هوشمند خبر داد و گفت: سامانه بیمارستان های مجازی در سال آینده در این دانشگاه ایجاد می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر آرش خجسته امروز در نشست خبری معاونت آموزشی وزارت بهداشت از برگزاری همایش کاربرد هوش مصنوعی در علوم پزشکی در روزهای ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: تکنولوژی های نوین آموزشی موجب تحول زیادی در آموزش شده اند و در علوم پزشکی از جمله سلامت، درمان، عدالت در دسترسی به درمان، تکنولوژی ها و هوش منصنوعی بسیار کارآمد خواهند بود.
وی گفت: در وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی هوشمند متولی هوشمندسازی حوزه های مختلف سلامت را برعهده گرفته است و به همین منظور اولین کنگره هوش مصنوعی در علوم پزشکی را برای اساتید و دانشجویان برگزار می کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هوشمند افزود: دانشجویان دارای ایده های کاربردی در حوزه هوش مصنوعی نیز در این کنگره در قالب یک جشنواره می توانند ایده های خود را ارائه کنند. همچنین در این کنگره سه دانشگاه علوم پزشکی برتر در حوزه کاربرد هوش مصنوعی معرفی می شوند.
وی با اشاره به چالش های مختلف کاربرد هوش مصنوعی در علوم پزشکی گفت: از موضوعات حقوقی بیماران تا بررسی تجارب بین المللی بکارگیری ربات هوشمند در معاینه بیماران، انبوهی از موضوعات مختلف هستند که در حوزه هوش مصنوعی به آن پرداخته ایم.
خجسته از راه اندازی آزمایشگاه اختصاصی هوش مصنوعی در دانشگاه علوم پزشکی هوشمند خبر داد و گفت: سامانه بیمارستان های مجازی در سال آینده در این دانشگاه ایجاد می شود.
وی با اشاره به راه اندازی دوراپزشکی در درفت هرمزگان گفت: مشکلاتی از نظر ارتباطات اینترنتی وجود داشت که سعی شد به کمک استاندار هرمزگان موضوع خطوط اینترنت به کمک فیبرنوری حل شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هوشمند با اشاره به اینکه مطالب غیرصحیح پزشکی در فضای مجازی به صورت بی ضابطه وجود دارد، گفت: برای مقابله مناسب با این موضوع اولین مجله تصویری علوم پزشکی را ایجاد کردیم که فیلم های اختصاصی به صورت داوری شده همانند مقالات علمی بعد از اخذ تاییدیه در آن منتشر می شوند و این فیلم ها در رسانه ها نیز منتشر خواهند شد.
کد خبر 101020212.054
هوش مصنوعیمرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیمرکز هوش مصنوعیآزمایشگاهپزشکی
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ