اخبار داخلی

مشاهده آرشیو
اشتراک گذاری خبر:
1402/8/13

آزمایشگاه هوش مصنوعی تا پایان سال افتتاح می‌شود

سید محمد رضوی زاده گفت: امیدواریم تا پایان سال آزمایشگاه هوش مصنوعی را با تست دسته وسیعی از محصولات راه اندازی کنیم.
سید محمد رضوی زاده رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری علم و فناوری آنا درباره ضرورت راه اندازی آزمایشگاه هوش مصنوعی در کشور گفت: یکی از چالش‌های موجود در کشور عدم ارزیابی محصولات موجود در حوزه هوش مصنوعی است از این رو وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ایجاد و تاسیس آزمایشگاه هوش مصنوعی سعی دارد در بستری مناسب محصولات را از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری ارزیابی کند. از این رو و برای تحقق این امر شروع به جمع آوری دیتا در بعضی حوزه‌ها کردیم زیرا یکی از الزامات این آزمایشگاه دسترسی به دیتاهای مختلف برای انجام تست‌های گوناگون است .
وی ادامه داد: در حال‌ حاضر موفق شدیم در حوزه بایومتریک تست‌هایی را انجام دهیم و به صورت همزمان زیر ساخت‌های سخت افزاری تا حدودی فراهم کردیم؛ ولی برای گسترش آن به همه محصولاتی که در کشور وجود دارد نیازمندیم تا دیتاهای آن‌ها را جمع‌آوری کنیم و تست‌های لازم صورت گیرد. و امیدواریم تا پایان سال آزمایشگاه را با دسته وسیعی از محصولات راه اندازی کنیم.
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما با وزارت صنعت و معاونت فنی وزارتخانه بر روی بحث بومی‌سازی محصولات داخلی همکاری داریم اما تاکنون به تعریف مشخصی از محصولات بومی نرسیدیم از این رو در حال تکمیل این تعریف هستیم. به طوری که به تعریف مشخصی برسیم که محصول تا چه حد در بخش سخت افزار و نرم افزار در داخل کشور کار شده باشد به آن محصول بومی بگوییم، یا در زمینه تعیین میزان عمق بومی‌سازی محصولات داخلی و هوش مصنوعی به تعریف جامع و کاملی برسیم.
 
کد خبر 112020813.571
مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیمرکز هوش مصنوعیهوش مصنوعیدکتر محمد رضوی زادهآزمایشگاه هوش مصنوعی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ