اخبار داخلی

مشاهده آرشیو
اشتراک گذاری خبر:
1402/8/22

ساخت محصول فایروال بومی توسط متخصصان هوش مصنوعی کشور

دبیر اجرایی اختتامیه جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران (IAAA) و رقابت‌های سایبری فتح پرچم از ساخت محصول فایروال بومی توسط متخصصان هوش مصنوعی کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سجادی؛ دبیر اجرایی اختتامیه جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران (IAAA) و رقابت‌های سایبری فتح پرچم که در پارک فناوری پردیس برگزار شد، اظهار کرد: ما چند سال پیش یک‌محصول فایروال بومی برای برقراری امنیت سامانه‌های زیرساختی ایجاد کردیم که توسط متخصصان زیادی ساخته شد؛ این فایروال حملات زیادی را تشخیص داده و در بین‌الملل با بسیاری از محصولات رقابت می‌کرد.

وی گفت: آزمایش‌های زیادی از این فایروال گرفته شد؛ در این راستا برای یکسری تست نفوذ سایبری، برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادیم تا محصول خود را به چالش بکشانیم.
سجادی تأکید کرد: ما اعضای هیئت علمی برای بوت کمپ آموزشی سه ماهه درنظر گرفتیم تا از تخصص‌های این 200 نفری که آموزش دیدند برای ارزیابی محصول استفاده کنیم. 
وی گفت: این بوت کمپ آموزشی 12 آبان ماه از بین 241 ثبت نامی 50 نفر امتیاز پایه را کسب کردند و وارد رقابت نهایی شدند که دیروز برگزار شد و رقابت سنگینی نیز بود طی این بازه زمانی حملات سایبری سنگینی انجام شد و خوشبختانه محصول با موفقیت روبرو شد.
سجادی ادامه داد: ما افراد بسیار نخبه‌ای در بوت کمپ داشتیم و اگر از آنها حمایت کنیم میتوانند پایه‌های سایبری کشور شوند.
وی با بیان اینکه بنیاد ملی نخبگان سطح نخبگانی را از نزدیک مشاهده کردند، گفت: دوره‌های رشدی برای بچه‌ها طراحی کردیم تا محصول مورد نیاز بازار را بومی‌سازی کنیم. یک چالش ما در حوزه محصولات امتیاز زیرساخت آن اطلاعی نداریم و در لایه های زیرساختی چه اتفاقی می افتد. 
به گفته دبیر اجرایی رویداد اختتامیه جایزه سالانه هوش مصنوعی ایران (IAAA) و رقابت‌های سایبری فتح پرچم ، در دوره پیش رشد با حمایت‌ها شروع به ایجاد محصولات نمونه اولیه می‌کنند و در دبیرخانه حمایت‌های زیادی از آنها صورت می‌گیرد اما اگر قرار باشد به مرحله ثبت شرکت برسند نیازمند حمایت ارگان‌های دولتی هستند.
کد خبر 112020822.479
مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیمرکز هوش مصنوعیهوش مصنوعی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ