اخبار داخلی

مشاهده آرشیو
اشتراک گذاری خبر:
1403/2/24

۵۰ پروژه هوش مصنوعی در پالایشگاه اصفهان اجرا می‌شود

معاون سیستم‌های هوش مصنوعی هلدینگ پتروپالایش اصفهان از برنامه ریزی برای اجرای ۵۰ پروژه هوش مصنوعی در پالایشگاه اصفهان خبر داد.
منصور خادمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره کارکرد و اهداف معاونت هوش مصنوعی در پالایشگاه اصفهان یا صنعت پالایش گفت: با توجه به اینکه سند راهبردی معاونت هوش مصنوعی در پالایشگاه اصفهان به تصویب هیأت مدیره رسیده، ۵۰ پروژه مختلف در ۱۲ گروه با موضوع هوش مصنوعی تعریف شده است.
وی افزود: برای استفاده از هوش مصنوعی در تمام قسمت‌های پالایشگاه اصفهان برنامه ریزی شده که شامل سیستم‌های اداری تا سیستم‌های فنی، تعمیرات، HSE و ‌... را شامل می‌شود.
خادمی توضیح داد: برخی از این پروژه‌ها در مرحله امکان سنجی، برخی در مرحله اجراست و برخی نیز به بهره‌برداری رسیده است.
وی در ادامه مهم‌ترین آثار و تغییرات حاصل شده از استفاده هوش مصنوعی در این پالایشگاه را گسترش فرهنگ استفاده از هوش مصنوعی در همه پروژه‌ها دانست و گفت: برای مثال بخش آموزش، منابع انسانی و روابط عمومی به طور اتوماتیک از هوش مصنوعی استفاده می‌کند.
خادمی اظهار کرد: ارتقای سطح فرهنگ سازمانی از دیگر نتایج استفاده از تکنولوژی‌های مربوط به هوش مصنوعی دانست و گفت تمامی این تکنولوژی‌ها توسط شرکت‌های دانش بنیان داخلی به صورت برون سپاری اجرا می‌شود.
معاون سیستم‌های هوش مصنوعی هلدینگ پتروپالایش اصفهان گفت: طبق چشم انداز تعریف شده برای سال ۱۴۰۳، پالایشگاه اصفهان سرآمد شرکت‌های خاورمیانه در حوزه استفاده از سیستم‌های هوش مصنوعی خواهد شد.
کد خبر 110030224.428
هوش مصنوعیمرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیمرکز هوش مصنوعیپژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعاتپالایشگاه اصفهان
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ