اخبار بین المللی

مشاهده آرشیو
اشتراک گذاری خبر:
1402/11/17

رونمایی از ماشین پلیس مجهز به پهپاد در عربستان سعودی

در نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات دفاعی عربستان سعودی این هفته میزبان صد‌ها شرکت دفاعی از ده‌ها کشور دنیا است، یک ماشین پلیس مجهز به پهپاد رونمایی و به نمایش گذاشته شد.
عربستان سعودی نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات دفاعی که در شهر ریاض، پایتخت عربستان سعودی درحال برگزاری از یک خودروی پلیس هوشمند که مجهز به فناوری‌های پیشرفته پهپاد و هوش مصنوعی است، رونمایی کرد.
این رویداد که روز یکشنبه در‌های خود را در ریاض باز کرد، با حضور گسترده مردمی همراه بود و این وسیله نقلیه به عنوان یک جاذبه اصلی به نمایش گذاشته شد.
این خودروی برقی ابتکاری که برای ادغام در ناوگان نیرو‌های امنیتی سعودی طراحی شده است، قرار است اثربخشی گشت‌های امنیتی در سراسر این کشور را افزایش دهد. این وسیله نقلیه با ویژگی‌های امنیتی پیشرفته خود که توسط هوش مصنوعی طراحی شده است، یک گام مهم به جلو در ماموریت نیرو‌های امنیتی سعودی برای حفظ امنیت عمومی است.
این وسیله نقلیه دارای شش دوربین است که قادر به شناسایی افراد تحت تعقیب و تشخیص رفتار مجرمانه یا پرخاشگرانه و شناسایی تخلفات رانندگی است.
یکی از ویژگی‌های قابل توجه این خودروی الکتریکی، پهپاد همراه آن است که برای واکنش سریع به حوادثی مانند تیراندازی، گرفتن فیلم از صحنه و کمک به تلاش‌های واکنش سریع طراحی شده است.
ادغام فناوری هواپیما‌های بدون سرنشین نه تنها آگاهی از موقعیت را افزایش می‌دهد، بلکه به ماموریت کلی خودرو برای بهبود ایمنی عمومی کمک می‌کند.
به گفته ی فرارو ، این وسیله نقلیه همچنین به دلیل اعتبار زیست محیطی خود، کمک به کاهش انتشار کربن در راستای اهداف طرح سبز عربستان سعودی مورد ستایش قرار گرفته است.
نمایشگاه بین‌المللی تجهیزات دفاعی عربستان سعودی این هفته میزبان صد‌ها شرکت دفاعی از ده‌ها کشور دنیا است. پادشاهی عربستان سعودی در دومین نمایشگاه تجهیزات دفاعی این کشور قصد دارد چشم‌انداز دفاعی ۲۰۳۰ را به نمایش بگذارد.
این نمایشگاه چهار روزه در ریاض فرصتی در اختیار مقام‌های این کشور می‌گذارد تا از نزدیک بررسی دقیقی‌تری از سامانه‌های امنیتی و همینطور استفاده از فن‌آوری هوش مصنوعی در حوزه دفاعی داشته باشند.
چشم‌انداز ۲۰۳۰ ابتکار شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، در سال ۲۰۱۶ است که به نوسازی کشور و تبدیل آن به یک قدرت جهانی در حوزه «سرمایه‌گذاری» نظر دارد.
در نمایشگاه امسال ۷۵ کشور با آخرین دستاورد‌ها در حوزه دفاعی حضور دارند. از این میان، ۲۳ کشور از جمله ترکیه برای نخستین بار است که در این نمایشگاه شرکت می‌کنند. شرکت‌هایی از قطر، کویت، بحرین، عمان، استرالیا، دانمارک، آذربایجان، تایوان، کلمبیا، کرواسی و اتیوپی نیز اولین حضور خود را در این نمایشگاه تجربه می‌کنند.
کد خبر 203021117.691
هوش مصنوعیمرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیمرکز هوش مصنوعیعربستانپهپادماشین پلیس
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ