:.علم و فناوری
اشتراک گذاری خبر:
1402/7/9

آموزش هوش مصنوعی و کدنویسی به دانش آموزان

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از آموزش هوش مصنوعی و کدنویسی به دانش آموزان خبر داد و گفت: هوش مصنوعی می تواند فرصت های شغلی جدیدی را برای کشور و دانش آموزان خلق کند.
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در رویداد ملی دانش آموزی هوش مصنوعی با بیان اینکه امروزه دارایی های کشورها، دارایی های نامشهود است که ایده ها و تفکرات و دانش آموزان بخشی از این دارایی ها هستند، اظهار کرد: هوش مصنوعی بسیار مؤثر است و باعث ارزش آفرینی خواهد شد.
وی با بیان اینکه با استفاده از هوش مصنوعی می توان زمینه ارزش آفرینی، کارآفرینی و اشتغال را فراهم کرد، گفت: رفع مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه مستلزم استفاده از تکنولوژی و فناوری است.
کاظمی ادامه داد: با استفاده از هوش مصنوعی می توان خطاها در عرصه های مختلف را کاهش داد، لذا توجه به هوش مصنوعی به عنوان یک ضرورت در کشور مطرح است.
وی با تأکید بر اینکه ایجاد زمینه های علمی و پیشرفت های علمی کشور با ورود آموزش و پرورش سرعت بیشتری خواهد داشت، تصریح کرد: پیشرانِ پیشرفت کشور در حوزه های مختلف، توجه به آموزش و پرورش است؛ ورود به این حوزه ها توسط مدارس باعث تقویت و پیشرفت کشور بوده است و پژوهش سراها یکی از جایگاه ها و موقعیت های هستند که فرصت حضور دانش آموزان در حوزه های علمی را فراهم می کند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اگر در موضوع هوش مصنوعی، اخلاق و معنویت در نظر گرفته نشود، مغایر با نگاه بشری است و می تواند به بشریت لطمه وارد کند؛ لذا این علم و تکنولوژیِ باید در خدمت بشریت باشد.
وی با بیان اینکه هوش مصنوعی می تواند زمینه تقویت نگاه الگوریتمی، سیستماتیک و خلاقانه را در دانش آموزان فراهم کند، گفت: به عنوان خادمان مردم در نظام تعلیم و تربیت کشور درصدد تقویت هوش مصنوعی و کدنویسی هستیم و این را جزو اولویت های نظام تعلیم و تربیت می دانیم.
کاظمی اظهار کرد: هوش مصنوعی می تواند فرصت های شغلی جدیدی را برای کشور و دانش آموزان خلق کند، لذا در جشنواره های مختلف به عنوان یک بخش به این موضوع پرداخته شده است از جمله در جشنواره نوجوان خوارزمی و جشنواره های علمی ـ پژوهشی این موضوع مد نظر قرار گرفته است.
وی با ابراز خرسندی از فراهم آمدن این شرایط در رویداد ملی دانش آموزی هوش مصنوعی، تصریح کرد: امروز فرصت خوبی برای حضور دانش آموزان ایجاد شد که ایده های خود را پیاده و با بهره گیری از ابزار تکنولوژی و فناوری زمینه رفع نیاز و حل مسائل مختلف کشور و استان را فراهم کنند.
کد خبر 112020709.236
مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیمرکز هوش مصنوعیهوش مصنوعیکدنویسی
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر