صنایع دفاعی
اشتراک گذاری خبر:
1401/10/27

چین از هوش مصنوعی برای سلطه بر تایوان استفاده می کند

گفته می شود چین می تواند از هوش مصنوعی (AI) برای حفظ بازدارندگی علیه ایالات متحده بر سر تایوان استفاده کند.
ساوت چاینا مورنینگ پست (SCMP) روز یکشنبه به نقل از یک کارشناس چینی در امور تایوان گزارش داد که ارتش آزادیبخش خلق (PLA) باید تمرینات محاصره را در اطراف تایوان انجام دهد و از فناوری هوش مصنوعی برای جلوگیری از "مداخله ایالات متحده" استفاده کند.
نی یونگجی، معاون مؤسسه مطالعات تایوان شانگهای، گفت: PLA باید تمرینات محاصره را در اطراف جزیره انجام دهد و از فناوری هوش مصنوعی برای جلوگیری از مداخله ایالات متحده و نیروهای استقلال تایوان استفاده کند.
او اظهار داشت که ایده "بازدارندگی هوشمند" در ارتش چین در حال تحقیق است.
او می گید که ارتش چین با استفاده از مهارت های خود در هوش مصنوعی، محاسبات ابری، داده های بزرگ، حمله و دفاع سایبری و تجهیزات بدون سرنشین، ممکن است به یک رهبر جهانی در جنگ هوشمند آینده تبدیل شود.
ارتش چین از هوش مصنوعی برای شبیه سازی بازی های جنگی برای عملیات تهاجم به تایوان و همچنین شناسایی وسایل نقلیه زیر آب استفاده می کند.
بر اساس گزارشی که سال گذشته توسط مرکز امنیت و فناوری های نوظهور در دانشگاه جورج تاون منتشر شد، شبیه سازی ها کشتی های نیروی دریایی ایالات متحده را ردیابی می کنند و اقدامات متقابل الکترونیکی را به کار می گیرند.
به گفته یک اندیشکده آمریکایی، بعید است پکن در تسخیر تایوان در تهاجم فرضی به جزیره در سال 2026 موفق شود.
با این حال، این اندیشکده در گزارش اخیر هشدار داد که چنین درگیری می‌تواند در هر دو طرف تنگه و همچنین ایالات متحده و ژاپن ویرانی ایجاد کند و مجموع تلفات آن به ده‌ها هزار نفر برسد.
در این شبیه‌سازی مشخص شد که چین حداقل دو ناو هواپیمابر ایالات متحده را غرق می‌کند و صدها هواپیمای آمریکایی را ساقط خواهد کرد. این نبرد، کوتاه اما بسیار شدید خواهد بود و حدود یک پنجم ناوهای هواپیمابر و هواپیماهای جنگی ایالات متحده و همچنین حداقل ۲۰ کشتی جنگی دیگر را از بین خواهد برد.
تلفات در بخش هواپیماهای جنگی نیز بین ۹۰ تا حداکثر ۷۷۴ فروند خواهد بود. در حال حاضر ایالات متحده ۱۱ ناو هواپیمابر و حدود ۳۸۰۰ هواپیما و بالگرد نظامی دارد. حملات چین شامل استفاده از موشک مافوق صوت DF-۱۷ خواهد بود که به خاطر قابلیت هدایت‌پذیری و سرعت بسیار زیاد، «قاتل ناو هواپیمابر» لقب گرفته است. همچنین در این جنگ ۲۱ روزه، دستکم ۳۲۰۰ سرباز آمریکایی با نرخ روزی ۱۴۰ نفر کشته می‌شوند.
استفاده از هوش مصنوعی در استراتژی‌های نظامی موضوعی داغ است که بسیاری از دانشگاهیان نسبت به پیامدهای احتمالی هوش مصنوعی در این درگیری‌ها ابراز نگرانی می‌کنند.
این در حالی است که پکن استفاده از زور را برای تداوم تصاحب تایوان رد نمی‌کند، زیرا آن را بخشی از قلمروی خود می‌داند و ایالات متحده و اکثریت کشورهای دیگر تایوان را به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت نمی‌شناسند. با این حال، واشنگتن با هرگونه تلاش برای الحاق این جزیره به چین از طریق اعمال قدرت و زور مخالف است.
کد خبر 214011027.027
مرکز هوش مصنوعیهوش مصنوعیمرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیجنگ
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر