اخبار داخلی

مشاهده آرشیو
اشتراک گذاری خبر:
1403/1/29

نرم‌افزار خلاصه‌ساز ویدئوهای امنیتی بر پایه هوش مصنوعی ساخته شد

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با تولید نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی، انقلابی در زمینه بررسی تصاویر دوربین‌های نظارتی ایجاد کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، مصطفی میرحسنی، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فعال در زمینه آی‌تی، درباره نرم‌افزار خلاصه‌ساز ویدئو توضیح داد: این نرم‌افزار با خلاصه‌سازی هوشمندانه ویدئوهای ضبط شده، نه تنها در زمان و هزینه‌ها صرفه‌جویی قابل توجهی می‌کند، بلکه دقت و صحت بررسی را نیز به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. با توجه به مزایای منحصر به فرد این نرم‌افزار، پتانسیل صادرات آن به سایر کشورها نیز وجود دارد.
وی در خصوص اهمیت خلاصه‌سازی ویدئوها گفت: مسئله‌ای که اغلب در سازمان‌ها و اداره‌ها، با آن مواجه هستیم، این است که هنگام وقوع سرقت، کارکنان مجبور به بررسی دقیق ویدئوهای ضبط شده توسط دوربین‌های نظارتی هستند.
میرحسنی افزود: این کار که معمولاً ساعت‌ها یا حتی روزها طول می‌کشد، بسیار خسته‌کننده و مستعد خطا است. نرم‌افزار دانش‌بنیان ما با استفاده از هوش مصنوعی، می‌تواند تصاویر ویدئو در محدوده‌ای که توسط کاربر مشخص می‌شود را به طور دقیق بررسی کند.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان اضافه کرد: در عرض چند ثانیه، تمام اتفاقات مهم آن بازه زمانی شناسایی شده و از ادامه ویدئو صرف‌نظر می‌شود. در نهایت، ما یک ویدئوی خلاصه از محدوده مشخص شده توسط کاربر ارائه می‌دهیم که شامل تمام اتفاقات رخ داده در آن محدوده می‌شود.
وی گفت: این نرم‌افزار می‌تواند مدت زمان بررسی ویدئو را به طور قابل توجهی از یک شبانه‌روز به نیم ساعت کاهش دهد و کار را برای اپراتورها بسیار ساده‌تر کند.
 میرحسنی، درباره قابلیت‌های این نرمافزار توضیح داد: این نرم افزار از قابلیت خلاصه سازی ویدئو با درجه تراکم متوسط، تولید نمودار حضور افراد ( مثلا فروشندگان و مشتریان) در یک مکان از پیش تعریف شده، تولید نقشه تراکم حضور افراد و ... برخوردار است و علاوه بر تسهیل روند بازبینی ویدئوهای دوربین های مدار بسته، امکان شناسایی زمان‌های اوج حضور مشتری و مدیریت پرسنل و صندوق را به مدیران فروشگاه ها می‌دهد.
 کد خبر 102030129.571
هوش مصنوعیمرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیمرکز هوش مصنوعیپژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعاتخلاصه سازی ویدئو
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ