اخبار بین المللی

مشاهده آرشیو
اشتراک گذاری خبر:
1402/12/21

فرانسه با هوش مصنوعی قدرت نظامی خود را تقویت می‌کند

دولت فرانسه از ایجاد یک واحد هوش مصنوعی جدید در نیروهای مسلح خود به‌منظور تقویت قدرت نظامی خود با کمک این فناوری خبر داده است.
فرانسه یک واحد هوش مصنوعی جدید در نیروهای مسلح خود ایجاد می‌کند که بر اساس تصمیمات اتخاذشده سالانه بیش از 300 میلیون یورو برای این امر برنامه‌ریزی شده است،
به این ترتیب فرانسه هوش مصنوعی را در اولویت توان دفاعی آینده خود قرار داده است. بر اساس تصمیمات اتخاذشده قرار است از تابستان امسال یک واحد هوش مصنوعی نظامی جدید با بودجه سالانه 300 میلیون یورو در این کشور همسایه آلمان راه‌اندازی شود، برای این منظور آژانس سایبری موسوم به "آمیاد" در حال تهیه ابررایانه اختصاصی خود است که در اختیار سرویس‌های مخفی و شرکت‌های دفاعی فرانسه نیز قرار خواهد گرفت.
سباستین لکورنو، وزیر دفاع فرانسه طرح‌های هوش مصنوعی را در سنت برنامه تسلیحات هسته‌ای فرانسه قرار داده از آن یاد کرد. لکورنو روز جمعه گفت که ژنرال شارل دوگل زمانی پایه و اساس بازدارندگی هسته‌ای فرانسه را گذاشت.
به‌گفته وی در پروژه آمیاد همچنین مسئله تأمین حاکمیت کشور در درازمدت مطرح است. به‌گفته وی راه‌اندازی این واحد نقطه شروعی برای آن است.
همچنین انتظار می‌رود که هوش مصنوعی در آینده انقلابی در دفاع و جنگ ملی فرانسه ایجاد کند.
پاریس می‌خواهد برای استفاده روزافزون از الگوریتم‌ها در ارتش آماده شود. لکورنو هدف خود را این اعلام کرد که فرانسه به "شماره یک در اروپا" و یکی از سه کشور برتر جهان در استفاده نظامی از هوش مصنوعی تبدیل شود.
به‌گفته تسنیم این فناوری جدید کل زرادخانه نیروهای مسلح، از جت‌های جنگنده رافائل گرفته تا تهدیدات کوچک نیروهای ویژه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
کد خبر 214021221.479
هوش مصنوعیمرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعیمرکز هوش مصنوعیفرانسه
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ